Kollodial Bakır Suyu Faydaları

Proteinlerin kombinasyonunu düzenler. Enzimleri iyileştirir ve çeşitli besinin parçalanmasından özelikle şekere karşı metabolizmadan sorumludur.

Bakır bileşik olur, örneğin: herhangi bir besinle birleşerek onu demire dönüştürür demir eksikliğini giderir.

Oksijen taşıyıcı hemoglobin özelliklerdedir. Bu vücutta oksijen dolaşımını dengeler buda kandaki kırmızı madde (alyuvarlar) çoğalır anlamına gelir. Bu teşhis anemi hastalarının dikkat etmesi gerektiği anlamındadır. İkincisi olumsuzluğu fazla tüketimi bağışıklık sistemini etkileyen bir hemoglobin eksikliği anlamına gelir.

Bakır enzimleri ve renk pigmentlerini düzenler. Güneş ışığı içindeki zararlı ışınlara ve ultraviyoleye karşı koruyucu cilt toniği olarak davranır. Hücreler ve hormonlar için bakır çok önemlidir. Hücre nöronlarının miyelin katmanı ve elastin için bakır gereklidir. Kılcal kan damarları ve cildi sıkı (kırışıklıklar) tutmak için bakır gereklidir.

Teni elastikleştirmenin yanı sıra yenileme yapar.

Kolloidal bakır damar problemlerini çözer, işlemeyen damarları ve varisi iyileştirir. Sağlıklı kan, parlak saç ve güzel cildin yanı sıra açık (duru) bir beyine sahip olmamızı sağlar.

Kollodial Bakır damarlarda dolaşan serbest radikallere karşı bir antioksidan olarak kullanılır. Tarihte Gençlik Çeşmesi olarak bilinen bakır bu vasfını tamamen hak ediyor. Temel hormonal rahatsızlıklar bakır kullanımı ile belirli ölçülerde duruyor. Bir örnek olarak adrenalin üretimi çoğalır veya norepinefrinin içine girerek onu dopamine dönüştürür. Dopamin yaşam sevinci oluşturmak ve neşeli olmamızı sağlayan hormonlardan biridir. Ancak, dopamin de noradrenalin başka bir hormonun öncüsüdür bunu burada açıklamak doğru değil fakat fazlası uyuşturucu etkisi yapar.

Bakır, histamin gibi fazla hormonları sökmek için kullanılır. Bu da kiloyu dengeler, alerjik reaksiyonları ortadan kaldırır. Histamin kızarıklık ve inflamasyon şişlikten sorumludur. Kollodial bakır akciğer şikayetleri, frengi ve zihinsel hastalıkların tedavisi için tavsiye edilir. Bakır beyin ve karaciğer için insanların olmasa olmazıdır. Yetişkinler için her gün iki miligram bakır şart. Bakır insan vücudun da oranı 70 ve 150 mikrogramlar arasında olmalı ve kan içinde hareket etmelidir.

Bakır eksikliği ile çeşitli zihinsel ve fiziksel rahatsızlıkları ortaya çıkarır. Kolloidal bakır genellikle kahvaltıdan önce sabah alınır. Plastik bir kaşık ile dil altında yaklaşık bir dakika bekletilerek içilir. Yetişkinlerde 10 mg. Bebeklere 10 damla. Çocuklara 15-20 damla verilir. ideal olan 6-7-8 PPM (milyon başına parça) konsantre halde. Sulandırarak içildiğinde bu miktar değişir ve gün içinde herhangi bir saatte alınabilir. Kolloidal bakır içme haricinde alternatif bir uygulama olarak kremlere katılarak yada direk cilt üzerinde uygulanıp ovulduğunda da ihtiyaç kısmen karşılanır ve cilt problemlerine iyi gelir ve bu uygulama.

Vitiligoyu minimum düzeye getirir. Çinko gibi ek bir colloid alınması gerekiyorsa ikisinin arası en az 3 saat olmalı. Literatüre göre bakır zehirlenmeye yol açamaz çünkü metabolizma fazla bakırı bırakır yani absorbe eder. Yan etkileri bu nedenle bilinmemektedir. Alerjiniz varsa mutlaka kolloidal bakır kullanmanızı tavsiye ederim.

Bakır alerjisi son derece nadirdir fakat yinede göz ardı edilemez. Sadece bakır değil olası her tür alerjiyi test edip bilmek gerek. Karaciğere çok faydalıdır. Genel olarak bakır her tür ette, ıstakoz ve yengeç gibi kabuklu deniz ürünleri içinde bol miktarda bulunur. Fındık, sebze, tahıl, fasulye gibi baklagillerde bol miktarda bakır bulunur.

SAĞLIKLI VE MUTLU BİR YAŞAM DİLİYORUM